1. Підкажіть дозиметр, що підійде для перевірки житла, ділянки під будівництво, будматеріалів?
Для виконання поставленого Вами завдання підійде багато дозиметрів. Можна брати будь-яку з категорії «Побутові дозиметри». Але оскільки використання пов'язане з будівництвом, то правильно звернути увагу на дозиметри з міцним корпусом і без зайвих отворів, щоб знизити до мінімуму ймовірність попадання пилу всередину приладу, що згодом може негативно позначитися на працездатності і точності показань приладу. Тобто дозиметр має бути не тільки точним – а й надійним. Такими дозиметрами є дозиметр-радіометр МКС-05 ТЕРРА-П або ТЕРРА-П+.

2. Цим дозиметром можна перевірити лише повітря чи ним предмети також можна перевіряти?
Всі дозиметри-радіометри, індикатори радіоактивності представлені на нашому сайті реагують на зміну радіаційного фону і легко можуть впоратися з визначенням предметів, що фонують. Основними критеріями під час виборів такого дозиметра може бути прийнятна ціна, розміри, швидкість реакцію зміну тла і верхній поріг визначення. Бажано, щоб він був 10 000 мкр/год, оскільки прилади з верхнім порогом 1 000 мкр/год при вимірюванні сильно забруднених предметів можуть обнулятися або показувати трохи занижені показання, що є досить небезпечним. Завдяки своїй надійності, точності вимірювань та добрим технічним показникам рекомендуємо звернути увагу на дозиметр-радіометр українського виробництва Терра-П+.

3. Яким приладом найкраще перевіряти продукти харчування?
Із побутових дозиметрів можна виділити індикатор радіоактивності Радіаскан-701.Він має високу чутливість і здатний вимірювати не тільки гама і бета-фон, але і альфу. Що важливо, оскільки альфа випромінювання має більшу іонізуючу здатність і при попаданні з їжею в організм може принести шкоду навіть більш масштабну, ніж якби це було бета забруднення. Дорогий як для побутового приладу, але з параметрами професійного Радіаскан 701 однозначно заслуговує на увагу.

4. Який прилад вибрати для підприємства, щоб перевіряти металобрухт, дерево, вторсировину?

Для правильного підбору дозиметра в даному випадку треба розуміти які обсяги металопрокату (металобрухту), дерева (лісо, пиломатеріалів) і в які терміни треба буде перевіряти. Якщо це невеликі об'єми, можна обійтися професійним дозиметром-радіометром МКС-05 старого зразка або його оновленою версією МКС-05 Bluetooth. Якщо ж об'єми великі і вимірювати треба досить швидко, то правильно використовувати дозиметр-радіометр РКС-01 СТОРА-ТУ, у якого під «обшивкою» 4-е лічильника Гейгера-Мюллера, завдяки чому досягається велика швидкість визначення забруднених місць. Крім того, цей дозиметр комплектується телескопічною штангою для зручного спостереження за радіаційною обстановкою в важкодоступних місцях. У паспорті кожного з перерахованих вище дозиметрів є позначка про Держатестацію. Дозиметри можна купити з ПДВ та договором. Для отримання рахунку та договору просимо надсилати запити нам на електронну пошту (hidden) Для прискорення процесу обробки Вашого замовлення просимо разом із запитом надсилати скан-копію свідоцтва про реєстрацію, щоб ми могли оперативно підготувати комплект документів для Вашої бухгалтерії.

5. Скільки діє держповірка як її продовжити, яка її вартість?
Держповірка діє 12 місяців із моменту введення приладу в експлуатацію. Для її продовження достатньо зателефонувати з паспорта радіометра або звернутися самостійно до УКРЦСМ з проханням провести повторну перевірку приладу. Вартість може бути від 700 грн. і вище.Вона залежить від самого приладу, тому краще уточнювати її самостійно у метрологів.

6. Чи можна повернути товар упродовж 14 днів?
Ви маєте повне право на повернення НОВОГО товару протягом 14 днів з дня покупки (ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів»). Для того, щоб повернути НОВИЙ товар, повинні виконуватися такі умови: Товар не був в експлуатації; Товар у працездатному стані (не зламаний); Немає механічних пошкоджень або слідів використання товару, присутні заводські пломби, захисні плівки, документація, що була в упаковці не пом'ята і без сторонніх дефектів; Збережено в цілісності оригінальне пакування виробу та комплектуючих; Блістерна упаковка (у разі її наявності) не розкривалася; У вас є чек або видаткова накладна для придбання товару. Якщо товар зламався в процесі експлуатації, повернути товар неможливо (навіть якщо з дати покупки ще не минуло 14 днів), оскільки в цьому випадку діє ст.8 Закону України «Про захист прав споживачів». Зверніться до розділу «Товар зламався протягом гарантійного терміну».